Герб України Херсон

Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації

  • Адреса приймальні: м. Херсон, вул. Морська, 13
  • Графік роботи: Понеділок - П’ятниця: 08:00 - 17:00
  • Вихідні: Субота, Неділя
  • тел./факс (0552) 45-52-96
  • e-mail: up-osvit@khoda.gov.ua
Логотип

Заклади загальної середньої освіти Іванівського району приєдналися до відзначення Європейського дня захисту дітей від насильства

18 листопада 2019 року відзначається Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

Заклади загальної середньої освіти Іванівського району також приєдналися до відзначення цієї дати.

У Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів для учнів 7-8 класів було проведено урок-квест «Тест білборда та кохання в Інтернеті» щодо проблем секстингу – недитячого листування. Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі є трагічною реальністю для всіх суспільств. Це порушення прав дітей, що завдає довготривалих та часто згубних наслідків на все їхнє життя.

Білборд-тест – це принцип спілкування в Інтернеті, який перед висвітленням будь-якої інформації передбачає відповідь на просте запитання «Чи готовий я побачити цю інформацію/фото на білборді або стінах біля входу в мою школу?». Чесна відповідь самому собі на це запитання дасть можливість оцінити власні дії та не ділитися особистими фото/даними в мережі.

В ході квесту учні переглянули та обговорили відео та історії, що описувалися у сюжеті квесту, ознайомились з небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, засвоїли правила безпечного спілкування, отримали уявлення про необхідні дії в разі підозри на виникнення онлайнгрумінгу чи сексторшину.

Тема уроку та  форма його проведення сприяла активізації, жвавому обміну враженнями між учасниками. Яка поведінка має викликати підозру? Як убезпечити себе? На ці та інші питання учні отримали ґрунтовні відповіді. Та головне, підлітки засвоїли правила поведінки, які захистять їх під час спілкування в Інтернеті!

         В Агайманській  ЗОШ І-ІІІ ступенів протягом дня проведено: загальношкільну лінійку   «Ця рука нікого не вдарить» (Матійків С.В.); бесіду «Скажи насильству – ні!» (Тріщов В.В.); анкетування, розповсюджено буклети та листівки (Матійків С.В.); перегляд мультфільму «Розкажи дорослому, якому довіряєш» (класні керівники 1-5 класів); перегляд соціального відеоролика  «Уважні батьки» (Соколенко С.В.).

         Всі перераховані заходи спрямовані на профілактичну роботу серед дітей з метою запобіганню скоєння злочинів.

         То ж будьте уважні до своїх дітей, вмійте їх вислухати, почути, допомогти у вирішені їх дитячих проблем навіть якщо вони видаються вам несуттєвими, дріб’язковими. Довіряйте дітям  і вони довірятимуть вам, що значною мірою вбереже їх від  можливих непередбачуваних ситуацій.