У Херсонській державній морській академії відбулася науково-практична конференція

Автор Админ. Опубліковано в Новини Департаменту

konf_hdma_2

20 лютого 2015 року у Херсонській державній морській академії відбулася науково-практична конференція «Теоретико-методичні засади реалізації компетентнісного підходу в системі ступеневої підготовки фахівців морської галузі», присвячена попереднім результатам однойменної дослідно-експериментальної роботи.

У пленарному засіданні конференції взяв участь в.о. начальника управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації Євген Криницький. У вітальному слові до учасників зібрання він відзначив якісне оновлення матеріально-технічної бази цього вищого навчального закладу, що, неодмінно, сприятиме успішній реалізації всеукраїнського експерименту,   скерованого Міністерством освіти і науки України та координованого Національною академією педагогічних наук України.

konf_hdma_1Крім того, Євген Криницький передав вітання учасникам конференції від голови обласної державної адміністрації Андрія Путілова та оголосив вітальний лист, у якому акцентовано увагу на актуальності експериментальної діяльності академії.

У листі йшлося про необхідність застосування інноваційних методів у оновленні змісту освіти, що, неодмінно, сприятиме підготовці висококваліфікованих фахівців,  конкурентноздатних на ринку праці, компетентних, готових до постійного професійного росту, соціальної та професійної мобільності. Головою обласної державної адміністрації Андрієм Путіловим відзначено, що експериментальна робота Херсонської державної морської академії є вагомим підґрунтям для визначення концептуальних засад впровадження компетентнісного підходу в систему ступеневої підготовки фахівців для морської індустрії та створює додаткові конкурентні переваги для нашого краю.

У конференції також взяв участь доктор педагогічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України Микола Євтух, який наголосив на ґрунтовності та результативності досліджень колективу академії, систематизованих у окремих тематичних науково-методичних збірниках та навчальних підручниках і посібниках.

Під час пленарного засідання виступили провідні науковці академії, які поділилися результатами та внесли пропозиції щодо подальшої реалізації експерименту.

По закінченні конференції ректор Херсонської державної морської академії націлив колектив академії на наступні кроки у експериментальній діяльності та вручив державні нагороди кращим її представникам: Почесну грамоту Кабінету Міністрів України – начальнику Морського коледжу ХДМА Сергію Тригубу; пам’ятні годинники Верховної Ради України – завідувачу кафедри англійської мови в судноводінні ХДМА Валентині Кудрявцевій та проректору з наукової роботи ХДМА Андрію Беню.

Довідка. Дослідно-експериментальна діяльність Херсонської державної морської академії за темою «Теоретико-методичні засади реалізації компетентнісного підходу в системі ступеневої підготовки фахівців морської галузі» здійснюється на підставі  наказу Міністерства освіти і науки України від 07 жовтня 2014 року № 1148 та розрахована на період до 2018 року.

Trackback from your site.

Leave a comment

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01