Проведено туристсько-краєзнавчі експедиції місцями козацької слави Херсонщини

Автор Админ. Опубліковано в Новини Департаменту

Педагогічні працівники комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (далі-Центр), в рамках реалізації обласної комплексної програми з національно-патріотичного виховання «Дитина – громадянин – патріот Батьківщини» на 2016 – 2021 роки, провели дві туристсько-краєзнавчі експедиції із гуртківцями Центру місцями козацької слави Херсонщини, а саме:

– «Козацькими стежками» – з 10 по 15 червня 2018 року за маршрутом м. Херсон – м. Олешки – м.Гола Пристань – р.Конка – м. Херсон.
Учасники – 12 вихованців гуртків Центру, керівник Грабовська Л.С., заступник керівника Бірзова В.Ф.
– «Ми – нащадки козацької слави» – з 26 по 30 червня 2018 року за маршрутом м. Херсон – с. Кизомис – с. Софіївка – с. Станіслав – м. Херсон. Учасники – 13 вихованців гуртків Центру, керівник експедиції – Побіреська О.М., заступник керівника – Юзвак М.А.

«Козацькими стежками», саме під такою назвою була організована водна туристсько-краєзнавча експедиція на байдарках Дніпром та його рукавами, козацькими місцями Херсонщини. Учасники експедиції дізналися багато нового про наш рідний край.

Цікаву і пізнавальну екскурсію по сучасному місту Гола Пристань провів для учасників експедиції завідуючий туристським відділом КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради Людоговський В.С.

Чудову екскурсію на байдарках здійснили на озеро Боброве. Боброве озеро розташоване між Конкою та Чайкою на краю міста. Територія озера охоплює й типові ділянки дельти Дніпра. Урочище «Боброве озеро» має значну фауністичну цінність. Тут зустрічаються в різні пори року до 80 видів птахів різних фауністичних комплексів В озерах та прилягаючих водоймищах різноманітна іхтіофауна, земноводні та плазуни.

Відвідали юні туристи і музей Чорноморського біосферного заповідника.
У м. Олешки учасники експедиції здійснили екскурсію і відвідали:
– місце де знаходилася Олешківська Січ, яка існувала з 1711 до 1728 років;
– пам’ятний знак на місці розташування Олешківської січі;

Також учасники водної експедиції здійснюючи переходи на байдарках ріками Дніпро, Чайка та Конка пройшли давні маршруту козацьких водних походів, що й справило незабутнє враження для вихованців Центру.

За підсумками експедиції розроблений маршрут водного походу 3 ступеня складності «Козацькими стежками». Буде підготовлено звіт про експедицію для участі у Всеукраїнському конкурсі на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» та у І етапі Чемпіонату України з спортивних туристських походів.

Експедиція «Ми – нащадки козацької слави» проводилась вихованцями гуртків «Пішохідний туризм» (керівники Побіреська О.М., Юзвак М.А.) по Білозерському району.

Діти познайомились з природними та археологічними пам’ятками Софіївського заказника, городище «Золотий Ріг», яке знаходиться поблизу села Широка Балка, отримали задоволення від краси заказника «Станіславський».

Із села Станіслав експедиційна група пройшла вздовж Станіславських круч до села Олександрівка. Звідси діти пройшли радіальний маршрут через с.Олександрівка до Хаблівського маяка, який височіє над лиманом на висоті 50 метрів, а промені його видні більш ніж на 40 кілометрів та слугують орієнтиром для кораблів у нічну пору.

Закінчували свою експедицію діти поблизу села Олександрівка пройшовши вздовж берега Олександрівського заказника на місці поселення Ольвійської хори «Скелька». Під час експедиції діти познайомились з місцевим краєзнавцем Сергієм Корнієнком, який провів екскурсію селом Станіслав, показав місця поховання козаків, залишки хрестів. Педагоги Станіславської ЗОШ показали шкільний музей, провели цікаву екскурсію для ознайомлення з історичним минулим Станіслава.

Проведені експедиції сприяли розширенню знань вихованців гуртків Центру про історію козацтва на Херсонщині, розумінню того, хто такі українці минулого та сьогодення.

Trackback from your site.

Leave a comment

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01