Найкраще навчатися влітку на природі

Автор Админ. Опубліковано в Новини Департаменту

Закінчили роботу традиційні обласні літні профільні школи для талановитої і обдарованої молоді Херсонщини. З 6 по 16 серпня 2018 року 45 юних науковців – призерів та переможців районних, міських, обласних та всеукраїнських науково-дослідницьких заходів займалися дослідницькою діяльністю під керівництвом херсонських науковців та провідних вчителів освітніх закладів міста Херсона на базі дитячого оздоровчого комплексу «Крилатий», що в с. Красне Скадовського району. Комунальний заклад «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради, як організатор і модератор цього заходу, забезпечив роботу шкіл за еколого-біологічним, фізико-математичним та філологічним профілями.Багато цікавого і корисного для майбутньої науково-дослідницької діяльності дізналися учасники шкіл завдяки спілкуванню і спільній творчій діяльності з провідними науковцями області. Так, Мринський І.М., кандидат сільськогосподарських наук, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету провів лекції з історії розвитку біології, особливостей метаболізму живих організмів. Особливо запам’ятались дітям практичні дослідження комах, бахчових рослин та особливостей будови клітин під час роботи із мікроскопами. Спринь О.Б., кандидат біологічних наук, доцент Херсонського державного університету, провів цікаві заняття з дослідження вищої нервової системи, сенсомоторної реактивності, функціональної рухливості та сили нервових процесів і сучасних досліджень біологічних процесів. Растьогін М.Ю., кандидат педагогічних наук, вчитель фізики Херсонського фізико-технічний ліцею ознайомив слухачів з досягненнями сучасної фізики, дітям запам’яталися його лекції з тем «ЦЕРН: проблеми, завдання, перспективи», «Особливості нейтріно», «Фізика високих енергій в медицині». МАНівці перетворили табір «Крилатий» у майданчик креативності. Як слухачі, так і викладачі шкіл занурювалися в атмосферу гри, змагання, інтелектуальних конкурсів. Так, для серйозно налаштованих юнаків і дівчат філологічної школи українське слово зазвучало по-сучасному і навіть по-молодіжному. Оригінальні вправи допомагали розкрити ораторські здібності кожного слухача. Наскрізним елементом були заняття у всіх групах дітей з англійської мови, де створилися умови для вільного спілкування англійською мовою дітьми з різними рівнями знань, але єдиним бажання удосконалити інструмент спілкування в просторі Євросоюзу.

Головне, що юні дослідники мали змогу під час командної та індивідуальної роботи долучитися до активного розроблення власних проектів. Завершилася літні школи МАН науково-практичною конференцією, під час якої слухачі презентували свої результати досліджень. Найбільш активними учасниками конференції стали Демиденко Андрій (Херсонська СШ І-ІІІ ступенів № 30, «Використання елементів роботехніки для формування ефективного електрозаощадження»); Горобець Олександр (Скадовська гімназія, «Антьє і мантиса числа у рівняннях»; Журавель Антон (Херсонська СШ І-ІІІ ступенів № 30, «Створення мультимедійного проекту «Мандруючи Херсонщиною»); Злиднік Дар’я (Херсонська багатопрофільна школа № 20, «Скульптура Херсона у зрізі культурно-історичних реалій»); Гах Дар’я (Херсонська гімназія № 6, «Регіональна інноваційно-інвестиційна система Херсонської області»); Бабаян Елліна (Херсонський НВК № 56, «Формування самостійності у дітей раннього віку»); Панасюк Олег (Херсонська СШ І-ІІІ ступенів № 30, «Алергія – проблема сучасності»); Ляшенко Марина (Херсонська гімназія № 1, «Технологія вирощування картоплі, посадженої під зиму»); Данилова Тетяна (ХАЛ при ХДУ, «Моніторинг аскорбінової кислоти та інших компонентів в аптечних препаратах»).Також, на підсумковій конференції викладач Растьогін М.Ю. розповів про творчі дослідження своєї учениці Вікторії Тищенко, учениця 11 класу ФТЛ, яка стала переможцем у фінальному етапі конкурсу-захисту міжнародного конкурсу Intel ISEF (США, м. Лос-Анджелес) і отримала диплом четвертого ступеня.

Всі учасники отримали сертифікати літньої школи МАН. Учні із задоволенням провели активно та корисно час у літніх школах, оздоровилися та отримали багато приємних вражень.

Отже, літні школи 2018 року завершилися. Але попереду активна підготовка до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Trackback from your site.

Leave a comment

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01