Всеукраїнська звітна конференція з інклюзивної освіти

Автор Админ. Опубліковано в Разное

25 cічня 2019 року відбулася Всеукраїнська звітна конференція з інклюзивної освіти за участю керівництва держави, освітян та громадських організацій з усіх регіонів України.

Презентуючи результати роботи, ініціатор інклюзивної реформи, голова Фонду Порошенка, Перша леді України Марина Порошенко наголосила, що сьогодні реформа інклюзивної освіти стала однією з найуспішніших в Україні та є невід’ємною частиною змін у загальній системі освіти в рамках концепції «Нової Української Школи».

Про стан впровадження інклюзивної освіти в Херсонській області присутнім доповів голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв: «Протягом трьох років кількість закладів загальної середньої освіти Херсонської області, в яких впроваджується інклюзивна форма навчання, збільшилася на 51 одиницю. Тепер 444 дитини Херсонщини з особливими освітніми потребами здобувають освіту в класах з інклюзивною формою навчання, яку забезпечує                 101 навчальний заклад. З метою надання якісних освітніх послуг постійно здійснюється перепідготовка та підвищення кваліфікації педагогічних працівників».

Також Андрій Гордєєв зазначив, що активно інклюзія впроваджується у Бериславському, Білозерському, Генічеському, Олешківському районах та в м. Херсоні, а у 2018-2019 навчальному році до них долучились навчальні заклади м.Гола Пристань, Нововоронцовського, Верхньорогачицького, Каховського, Нижньосірогозького районів та Кочубеївської ОТГ.

У закладах освіти створюються ресурсні та сенсорні кімнати. Крім того, в області створено 8 інклюзивно-ресурсних центрів у Херсоні, Каховці, Новій Каховці, Бериславському, Голопристанському, Новотроїцькому, Скадовському та Олешківському районах.

Також, під час Всеукраїнської конференції з інклюзивної освіти Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко вручили подяки громадянам, які активно допомагають дітям з особливими освітніми потребами. Зокрема, було відзначено діяльність однієї з громадських організацій Херсонщини.

Так, за активну співпрацю у питанні соціалізації дітей з особливими освітніми потребами та цінний внесок у запровадження інклюзивної освіти в Україні подяку отримала Ірина Ханнікова, голова ГО «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини».

Діяльність цієї організації визнано на міжнародному рівні. Проект «Інклюзивний простір дитячих мрій «Сонячний світ», поданий на участь у конкурсі «Кращі інклюзивні практики – 2018», обрано переможцем у номінації «Авторські проекти». Церемонія нагородження відбулася у жовтні 2018 року у Грузії в рамках Міжнародного фестивалю Інклюзивних практик «Долаючи кордони».

Вітаємо!

Trackback from your site.

Leave a comment

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01