Проведено освітньо-інвестиційний форум

Автор Diana Shamrai. Опубліковано в Новини Департаменту, Новини Херсона, Разное

22 лютого 2019 року відбувся освітньо-інвестиційний форум  «Формування людського капіталу Херсонщини: синергія влади, бізнесу та освіти». Необхідність проведення даного форуму полягала у об’єднанні зусиль влади, бізнесу та освіти з метою створення висококваліфікованих кадрів, вкрай необхідних для економічного розвитку Херсонщини.

Всього Форум містив п’ять дискусійних панелей, на яких обговорено  ключові питання формування конкурентоспроможного регіону, здатного задовольнити потреби молоді Херсонщини.

Модератором основних дискусійних панелей був Криницький Є.А., директор Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації. Євген Анатолійович у своєму виступі відзначив важливість забезпечення кваліфікованими працівниками та кадрами регіональної вищої освіти з метою формування людського капіталу Херсонської області.

Форум відкрив голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв. «В області на сьогодні діє потужна система професійної освіти, в якій останнім часом відбуваються зміни: створення медичного факультету на базі Херсонського державного університету, відкриття архітектурного факультету у Херсонському державному аграрному університеті. Наша задача полягає в тому, щоб наші діти максимально залишалися в регіоні, адже за молоддю майбутнє та розвиток нашої Херсонщини. Так, ми нікому не можемо заборонити їхати на навчання у інші міста або країни, але ми, як управлінці в сфері освіти, маємо всі можливості створювати найкращі умови для дітей, щоб вони планували своє майбутнє у Херсонській області. Виховувати дітей – наш святий обов’язок!», – наголосив Андрій Гордєєв.      У ході першої панельної дискусії “Розвиток  людського капіталу як ефективний і раціональний розвиток регіону та місцевих громад” народний депутат України, перший заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський назвав основні тези роботи в напрямку реалізації поставлених завдань. Він наголосив, що сировинна модель формування розвитку економіки визначає низькі заробітні плати, що призводить до низької привабливості Херсонської області для інвесторів.
Також, Олександр Співаковський наголосив, що визначальним напрямом при формуванні людського капіталу має бути капітал з високою доданою вартістю, так як існує тенденція звільнення роботодавцями працівників у зв’язку з підняттям цін матеріального ресурсу, що свідчить про низьку цінність людського капіталу. Також, народний депутат закликав освітян області розглядати освіту як інвестиції в майбутнє Херсонщини.

         У ході другої панельної дискусії “Збалансований розвиток людського капіталу на Херсонщині: завдання освіти і науки” ректори провідних Херсонських закладів вищої освіти мали змогу презентувати свої здобутки та провели профорієнтаційну роботу, взяли участь у дискусії. Так, ректор Херсонського національного технічного університету Юрій Бардачов підняв питання високої вартості навчання на контрактній основі, яка є непосильною для майбутніх абітурієнтів. У свою чергу, Олександр Співаковський запевнив присутніх у залі, що не допустить, щоб приватні навчальні заклади надавали освітні послуги за нижчою ціною.

Перспективи розвитку ринку праці у Херсонській області було обговорено у ході третьої панельної дискусії, головним спікером якої був Євгеній Єрашов, директор Херсонського обласного центру зайнятості. Під час обговорення виступили керівники підприємств і компаній, які ознайомили присутніх зі своїм досвідом роботи.

Першу частину дискусійних панелей було завершено виступом Заслуженого артиста України Віктора Гурби, після чого студенти Херсонського державного університету подарували учасникам Форуму запальну українську народну хореографічну постановку.

У ході трьох наступних дискусійних панелей були обговорені питання зовнішнього незалежного оцінювання, впровадження профільного навчання, організації роботи та створення інклюзивних класів тощо.

Trackback from your site.

Leave a comment

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01