ІСТОРИКО-КУЛЬТОРОЛОГІЧНИЙ КВЕСТ У ПОНИЗЗІ ДНІПРА «КОЗАЦЬКА СЛАВА»

Автор Екатерина. Опубліковано в Разное

   16 червня, 7 липня 2017 року відбулося проведення історико-культорологічного квесту у пониззі Дніпра «Козацька слава». Метоє даного заходу є  виховання в учасників почуття поваги та гордості за власний народ, його славетну історію та її багатогранні прояви. У ході квесту організатори показували нерозривний зв’язок морської справи, майстерності у кораблебудуванні, прищеплювали прихильність до традиційної справи регіону.

 Організатори заходу: комунальний заклад «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, молодіжні громадські організації «Олешшя», «Артхаос».

    Учасники: 16 червня — 60 чоловік (м. Херсон, м. Гола Пристань, Голопристанський, Білозерський, Олешківський район, КЗ«ЦЕНТУМ»ХОР).

7 липня — 60 чоловік (м. Херсон, м. Гола Пристань, Голопристанський, Білозерський, Олешківський район, КЗ«ЦЕНТУМ»ХОР, Центр соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді).

   Місце проведення: третій затон Дніпра, база відпочинку «Петровець»

   Програма проведення:

 1. Інструктаж з техніки безпеки на набережній Дніпра. Видача роздаткового матеріалу, ознайомлення із програмою.
 1. Посадка в катер та переправлення на базу «Петровець».
 2. Загальний збір, інтерактивна історична лекція на тему водних походів українського козацтва та ключовій ролі Херсонщини у цій справі.
 3. Майстер-клас з греблі на туристичній байдарці.
 4. Розподіл на групи: Група І — вихід на водний маршрут по низовині Дніпра, де пролягали історичні водні шляхи козацьких чайок. Виконання завдання квесту.

   Група ІІ робота на «Майданчику живої історії» з аніматорами. Проходження сухопутної  «козацької підготовки», яка включала в себе стрільбу з аутентичного лука, знайомство з справжніми козацькими обладунками, зброєю козацьких часів, вправи на спритність, стійкість, елементи бойового гопака.

 1. Після завершення водного походу Групи І і ІІ помінялися місцями.
  Під час проходження маршруту всі групи вдало виконали завдання,  зібрали карту. По якій  знайшли головний приз квесту – справжню корабельну ринду – символ морської справи (16 червня), та ляльку-мотанку (7 липня).
 2. Після екскурсії учасників пригощали українськими бутербродами з салом та цибулею, козацьким чаєм на цілющих травах та смакувати його з медом і печивом (16 червня). Представники українського козацтва приготували для всіх у казані справжній козацький куліш, відкривши особливості його рецепту (7 липня).
 3. Під час урочистого закриття квесту відбулося   нагородження переможців та відзначення учасників, вручення сувенірних сертифікатів «водного лицарства».

  Другий сплав відбувся в канун свята Івана Купала – 7 липня, тому в цей день організатори передбачили для учасників майстер-клас по виготовленню обрядових віночків. Потім за народними традиціями дівчата урочисто відпустили віночки у воду. Також учасники мали змогу спостерігати за вогняним шоу, де виконавець продемонстрував нереальні трюки з вогнем та вміння їм володіти.

   Таким чином, проведений захід — це вдале поєднання оздоровлення, науково-дослідницької, туристсько-краєзнавчої роботи та патріотичного виховання молоді.

 

Повідомлення з вашого сайту.

Залишити коментар

 • Icon 01

 • Icon 01

 • Icon 01

 • Icon 01

 • Icon 01

 • Icon 01

 • Icon 01

 • Icon 01

 • Icon 01