Звіт про проведення краєзнавчої екскурсійної подорожі місцями козацької слави «Хортиця – столиця козаків»

Автор Админ. Опубліковано в Новини Херсона

Звіт

про проведення краєзнавчої екскурсійної подорожі місцями козацької слави «Хортиця – столиця козаків» (далі – Подорож) на території Херсонської та Запорізької областей для вихованців гуртків комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді»

 Херсонської обласної ради

06-07 грудня 2018 року

 

Вихованці комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради на чолі з педагогічними працівниками, в рамках реалізації обласної комплексної програми з національно-патріотичного виховання «Дитина – громадянин – патріот Батьківщини» на 2016 – 2021 роки, провели краєзнавчо-екскурсійну подорож місцями козацької слави «Хортиця – столиця козаків».

Знайомство зі столицею запорізьких козаків розпочали з новітнього музею техніки Богуслаєва. У просторих залах будівлі музею розташувалися експозиції різної техніки. На першому поверсі музею діти ознайомилися з експозицією, присвяченою історії Запорізького моторобудівного заводу, де на основі архівних документів, матеріалів інформаційних джерел, спогадів фахівців, організаторів виробництва в хронологічній послідовності відновлена вікова історія створення та розвитку заводу. Тут представлена унікальна колекція поршневих і реактивних авіаційних двигунів, що випускалися підприємством в різні періоди його історії.Особливий інтерес у гуртківців викликав двигун АШ-82ФН для літаків Ла-5ФН, Ла-7, на яких воював тричі Герой Радянського Союзу І.М. Кожедуб. Тут же демонструється і перший вертолітний двигун АІ-26В, який встановлювався на експериментальні вертольоти І.П. Братухіна Б-5, Б-9, Б-10 і на вертоліт Мі-1 М.Л. Миля. Незабутнє враження справив на дітей унікальний двигун Д-18Т, який встановлюється, на неперевершені за своєю вантажопідйомністю, літаки Ан-124 «Руслан» і Ан-225 «Мрія».На другому поверсі музею вихованці Центру познайомилися з колекцією мотоциклів іноземного та вітчизняного виробництва від 30-х до 80-х років минулого століття, з унікальними експонатами, моделями літаків з двигунами підприємства, товарами народного споживання, подарунками та сувенірами від численних партнерів і гостей підприємства з України та країн ближнього і далекого зарубіжжя.Гуртківці Центру продовжили своє знайомство з містом Запоріжжя відвідавши виставку присвячену будівництву Дніпрогесу. На цій виставці дітям показали унікальні кадри кінохроніки будівництва ГЕС та познайомили з експозицією, на якій було показано життя та побут робітників Дніпрогесу. Другий день нашої подорожі запам’ятався відвідуванням двох унікальних місць, які є лише в місті Запоріжжі – це музей ретроавтомобілів «Фаетон» та історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» Національного заповідника «Хортиця».Музей ретроавтомобілів «Фаетон» вразив своєю колекцією, яка нараховує більше 60 одиниць техніки кінця 20-х – 70-х рр. ХХ ст. З довоєнної техніки в експозиції представлені рідкісні автомобілі, такі як «полуторка» ГАЗ-АА 1935 року виробництва — найстаріша вантажівка в Україні, а також «трофейний» Opel 1937 року. Широко представлені й автомобілі часів ІІ Світової війни та післявоєнна техніка, а також мототехніка, велосипеди, радянські дитячі автомобілі та велосипеди.

У 2012 році було відкрито другий зал музею, де експонуються 15 одиниць техніки («махновська» тачанка, пожежна машина та інше) та більше 50 видів вогнепальної зброї часів ІІ Світової війни.

Однією з особливостей музею є те, що вся техніка «на ходу» і декілька разів на рік виїжджає з музею на запорізькі вулиці.

Найяскравішою частиною подорожі для вихованців Центру стало відвідання історико-культурного комплексу «Запорізька Січ», яка є частиною національного заповідника «Хортиця» в місті Запоріжжя. Під час екскурсії діти дізналися, що будівництво комплексу розпочалося в 2005 році. Комплекс – це відтворене старовинне козацьке поселення, тут гуртківці познайомилися з побутом і життям запорізьких козаків. На території комплексу «Запорізька Січ» є різні господарські будівлі, церква, а також будинки, побудовані за високим парканом. Історико-культурний комплекс умовно поділяють на дві частини – Внутрішній кіш і Зовнішній кіш. Під час екскурсії діти оглянули цікаві експозиційні об’єкти: військову канцелярію; будинок кошового отамана; курені; Храм Покрова Пресвятої Богородиці; січовий майдан; пороховий льох і пушкарню; гончарню; корчму. У всіх приміщеннях створений інтер’єр характерний для епохи козацтва. Учасники подорожі отримали безліч позитивних вражень від екскурсій і дякують за можливість поближче познайомитись з українською історією.

Фотозвітзвіт

Trackback from your site.

Leave a comment

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01