Засідання обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання учнівської молоді

Автор Админ. Опубліковано в Новини Херсона

14 червня 2018 року проведено засідання обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання учнівської молоді за темою «Розвиток молодіжного руху на базі «Школи еколідера» (на прикладі Каховської станції юних натуралістів).

У заході взяли участь директори, методисти, завідувачі відділів, керівники гуртків районних (міських) станцій юних натуралістів, комплексних позашкільних навчальних закладів (з Білозерського, Генічеського, Голопристанського, Новотроїцького, міст Каховки, Голої Пристані, Херсона). Захід відкрила Вітренко Ельвіра Валентинівна, директор комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради. Про розвиток молодіжного екологічного руху у місті Каховці доповів Гончар Михайло Васильович, начальник відділу освіти Каховської міської ради. Змістовним був виступ за темою «Сумісна робота позашкільних навчальних закладів, громадських організації, ініціативних груп, відділу у справах молоді та спорту та відділу освіти Каховської міської ради, Каховського центру з надання вторинної правової допомоги задля розвитку молодіжного руху» Зубкова Віктора Анатолійовича, начальника відділу у справах молоді та спорту Каховської міської ради.Молодий та перспективний директор закладу Радіонова Ольга Сергіївна у своїй доповіді зазначила, що з 2017 року Станція юних натуралістів вступила у фазу створення нового плану свого розвитку. Відбулася інтеграція формальної та неформальної форм освіти, якими ефективно володіють наші педагоги; відмова від «масового» навчання; націленість на активну тематичну взаємодію з творчими, культурними, науковими, громадянськими спільнотами дорослих і однолітків. Основним напрямом діяльності закладу є навчання та виховання дітей у позаурочний і поза навчальний час із таких напрямів: еколого-натуралістичний та дослідницько–експериментальний. До послуг дітей: 16 гуртків, тварини контактного міні-зоопарку, навчально-дослідні ділянки. Це дає можливість школяреві отримати навички науково-дослідної роботи, виконувати свої дослідження и проекти.Нині у гуртках розвивають свої власні таланти і здібності 302 дитини віком від 3 до 20 років, серед яких напівсироти, діти з багатодітних малозабезпечених сімей.

За 2017-2018 навчальний рік «Школа еколідера» розробила і впровадила 10 масштабних проектів. Найбільш вдалими з них є:
1. «Зоо-шоу» на базі ЗОШ №5.
2. «В пошуках скарбів Чеширського кота».
3. Участь у ярмарку до Дня міста.
4. «Обнимательный» патруль до Дня закоханих.
5. Привітальна акція до Дня 8 Березня.
6. Святкова програма до Дня народження «Універмагу».
7. «Школа правознавців».
8. Виставка –конкурс «Домівка для тваринки».
Станція юних натуралістів плідно співпрацює з громадськими організаціями, ініціативними групами, відділом у справах молоді та спорту та відділом освіти Каховської міської ради, Каховським центром надання правової допомоги задля розвитку молодіжного руху.

Для всіх присутніх було проведено майстер-класи, оглядові екскурсії, тренінги.

Бажаємо всьому педагогічному колективу Каховської станції юних натуралістів розвитку та подальших успіхів у справі позашкільної освіти!

Trackback from your site.

Leave a comment

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01