НАВЧИСЬ ОБИРАТИ СВІДОМО: СПІВПРАЦЯ УКРАЇНИ З ЄС

Автор Админ. Опубліковано в Новини Херсона

IMG_487423 травня 2016 року у ВСП «Новокаховський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету» з нагоди святкування Дня Європи в Україні було проведено відкриту виховну годину на тему: «Переваги та недоліки (ризики) поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом».

Захід проводився у форматі круглого столу, учасниками якого стали студенти других курсів відділення економіки та комп’ютерних технологій і відділення правознавства та землевпорядкування; організували зустріч студентів – викладачі О. В. Тайлакова та А. В. Шаповал.

Складна, але важлива тема «круглого столу» була обрана не випадково, оскільки новий рік для України розпочався з довгоочікуваної події непересічного значення: вступила в силу угода про ВПЗВТ між Україною та ЄС. Для аграріїв – це подія, що відкриває широкі перспективи виробництва та експорту і несе по собі багато змін у яких майбутнім дипломованим спеціалістам слід обов’язково розібратись.

Саме з метою підвищення рівня обізнаності студентів про євроінтеграційні процеси у контексті реалізації ЗВТ і розпочала свою роботу дана студентська громада.IMG_4864Визначившись з регламентом доповідей учасників заходу, із вступним словом виступила О. В. Тайлакова. У ході зустрічі студенти, відповідно до розробленої програми, обговорили поняття СОТ, згадали історію її створення; визначили місце України в СОТ (доповідала студентка групи ЕК9113 Олександра Горбач). Розглянули поняття ЗВТ, згадали передумови її створення (доповідав студент групи ПЗ9114 Олександр Вовченко). Жвава дискусія мала місце у процесі аналізу тексту угоди про ЗВТ між Україною та ЄС (доповідала студентка групи ОВ9113 Катерина Дворянчикова).

Не оминули студенти увагою й торгівельно-економічне співробітництво України з ЄС, оцінили динаміку показників українського експорту та імпорту за останні роки (доповідав студент групи ПЗ9114 Олександр Попович). Визначили і детально обговорили причини падіння експорту. Окреслили шляхи правильного використання преференційних режимів та квот.

Дворянчикова Катерина озвучила слушні поради щодо усунення ризиків зовнішньоекономічної діяльності. Цікавим став виступ Олександра Поповича, який ретельно проаналізував напрями зовнішньої торгівлі нашої держави, перерахував перспективи співпраці України з ЄС.

Найяскравіші враження отримали студенти у завершенні «круглого столу». Діалог з представниками бізнесу Південного регіону запалив допитливі вогники в очах студентів. Підприємці поділились з ними власним досвідом співпраці з країнами ЄС.DSC_9709

Підводячи підсумок, можна сказати, що подібні заходи є актуальними і важливими у наш час. Завдяки таким активним зустрічам студенти розвивають вміння деталізувати, аналізувати та синтезувати складну економіко-правову інформацію. Отриманні знання стануть у нагоді у процесі написання студентських курсових, науково-дослідних робіт, проходженні переддипломних практик і взагалі у майбутній професійній діяльності.IMG_4974

Trackback from your site.

Leave a comment

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01