Діюча тематична виставка «Формування української державності» присвячена до дня Конституції України та про жахливі спогади Голодомору (1932-1933 рр.) в Україні

Автор Админ. Опубліковано в Новини Херсона

За сприянням Комунального закладу «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради та методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради для учнівської молоді м. Херсона та Херсонської області у Херсонському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І ступеня-спеціалізована школа ІІ ступеня-колегіум» № 51 ім. Г.О. Потьомкіна Херсонської міської ради діє постійна тематична виставка «Формування української державності».

В Україні цей рік проголошено Роком Української революції 1917 – 1921 років. Цією експозицією організатори відзначили 100 – річчя початку української революції та боротьби з українську державність. Гостям та учням 8-11 класів юні екскурсоводи НВК продемонстрували володіння історичним матеріалом на високому рівні. Відвідувачам була надана можливість ознайомитися більш детально з історичним минулим своєї Батьківщини, зрозуміти, який нелегкий був шлях українців у процесі творення власної Держави на початку XX століття.

В історії бурхливого XX-го століття Голодомор 1932-33 років в Україні посідає особливе місце. Голод 1932-33 років охопив усі регіони України, його спричинили, насамперед, політичні чинники. Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом.

Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом сталінської політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації і, зокрема, проти селян як класу. Внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність. Головною метою організації штучного голоду був підрив соціальної бази опору українців проти комуністичної влади та забезпечення тотального контролю з боку держави за всіма верствами населення.

Музей історії при Херсонському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І ступеня-спеціалізована школа ІІ ступеня-колегіум» № 51 ім. Г.О. Потьомкіна Херсонської міської ради є складовою частиною системи навчально-виховної роботи, створений з метою залучення учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої розвиненої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей Українського народу.

Trackback from your site.

Leave a comment

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01