Без мови немає народу

Автор Екатерина. Опубліковано в Новини Херсона

«Красо моя! В тобі і мудрість віків, іпам’ять тисячоліть, і зойк
матерів у лиху годину, і переможний гук
лицарів у днину побідню, і пісня серця
дівочого в коханні своїм, і крик
новонародженого…»

Сергій Плачинда

Мова — духовний скарб нації.Мова — найцінніший дар нації. Мова — це носій прекрасних традицій та звичаїв, цінної культурної спадщини народу.

Ось чому кожен з нас повинен шанувати, берегти і звеличувати рідну мову. Сьогодні на Землі налічується близько 6 тисяч мов — самобутніх, унікальних, неповторних. Половина з них знаходиться на межі зникнення. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.

Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.За весь час свого існування українська мова зазнавала злети та падіння. Сьогодні, згідно Статті 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік.

У рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови у Верхньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів вчитель української мови та літератури Романенко І. В. разом з учнями 8 класу підготувала та провела загальношкільну-тематичну лінійку «Я так люблю, я так люблю тебе,моя співуча українська мово!», вчителями початкових класів та української мови проведено «диктант єдності» «Україна – наша земля, наша Батьківщина», учні 9 класу (класний керівник Безгінова І. В.) випустили стіннівку «Рідна мова чиста, як роса!» Рисунок1Протягом дня пройшли тематичні уроки, виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Не забувайте свого коріння, плекайте рідне слово, і нехай вам сняться сни українською мовою!

Повідомлення з вашого сайту.

Залишити коментар

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01

  • Icon 01