Герб України Херсон

Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації

 • Адреса приймальні: м. Херсон, вул. Морська, 13
 • Графік роботи: Понеділок - П’ятниця: 08:00 - 17:00
 • Вихідні: Субота, Неділя
 • тел./факс (0552) 45-52-96
 • e-mail: up-osvit@khoda.gov.ua
Логотип Версія сайту для людей з вадами зору

У Херсоні відбувся другий обласний STEM-фестиваль юних моделістів-конструкторів

 • 18 травня у Херсоні відбувся другий обласний STEM-фестиваль юних моделістів-конструкторів. 

  Організатори другого “STEM фестивалю” – комунальний заклад “Центр науково-технічної творчості учнівської молоді” Херсонської обласної ради та факультет Комп’ютерних наук, фізики та математики ХДУ. 

Привітав учасників змагань народний депутат України Олександр Співаковський, обраний ректор ХДУ, який зазначив, що Херсонський державний університет має свою філософію розвитку: «Ми розуміємо, що повинні максимально інтегрувати з молоддю, адже без вас немає майбутнього.

У роботі фестивалю взяли участь команди юних конструкторів та робототехників із Херсона та області.

 • В рамках фестивалю відбувся конкурс проектів діючих моделей будь-якого призначення і конструкції, а також механічні засоби, здатні полегшити роботу людини, в яких взяли участь 26 проектів та змагання з робототехніки в яких змагались 55 учасників з власноруч складеними автоботами.

У конкурсі проектів взяло участь 25 вихованців з Білозерського, Голопристанського,Новотроїцького, Олешківського районів та міст Каховки, Нова Каховка, Херсона.

Роботи захищилась у розділах  «Робототехніка» та «Моделісти-конструктори».  

Журі відмітило кращі роботи:

 • У розділі «Робототехніка»- здобувачів освіти Інгулецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білозерського району, вихованців комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Білозерської районної ради (керівник ЖелуденкоП.С.), вихованців будинку дитячої творчості Новокаховської міської ради (керівник Бабенко Є.А.). Зацікавила журі також роботи  наймолодших учасників  Черняка Дениса та Дудченка Кирила.
 • У розділі «Моделісти -конструктори» роботи учасників були представлені конструкціями різноманітних діючих транспортних засобів. Журі відмітило роботи:
 •  «Модель аероглісера з пристроем для збору сміття» та «Кораблик на паропульсуючому двигуні» Автори-вихованці Олешківської станції юних техніків Артеменко Тимур та Лук’янченко Даніл.
 • Модель водоочисної баржі» вихованки комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради Соломко Валерії.
 •  
 • Програма заходу передбачала змагання за кількома категоріями. Юні винахідники представляли свої проекти діючих моделей будь-якого призначення та конструкції, а також механічних засобів, здатних полегшити роботу людини. Сміливі експериментатори представляли безпілотні автомобілі майбутнього і змагалися в автономному русі по лінії.

  А майбутні інженери представили роботів сумоїстів, які мірялися силами та вправністю один з одним. В межах фестивалю також були організовані майстер-класи з 3D-моделювання, програмування роботів Mbot.

  Діти спробувати себе у якості пілоту, скориставшись симулятором польотів авіамоделі, дрону або юного дослідника, взявши участь у проведенні експериментів на творчому майданчику «Цікава фізика».

  Також у межах фестивалю проводився лекторій «Твоє майбутнє вже сьогодні» (Дмитро Кожевніков, провідний розробник програмного забезпечення, співзасновник AzimovLAB).