Герб України Херсон

Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації

  • Адреса приймальні: м. Херсон, вул. Морська, 13
  • Графік роботи: Понеділок - П’ятниця: 08:00 - 17:00
  • Вихідні: Субота, Неділя
  • тел./факс (0552) 45-52-96
  • e-mail: up-osvit@khoda.gov.ua
Логотип Версія сайту для людей з вадами зору

Сергій Шкарлет: «Сьогоднішні зміни у професійній освіті – це потужний стрибок уперед»

Зміни, які зараз відбуваються у сфері професійної освіти, – це дуже потужний стрибок уперед. Саме ефективність цієї галузі є однією з умов швидкого економічного розвитку нашої країни. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«Нині це чудово розуміють на всіх рівнях державного управління. Однак особливо важливою для сфери є підтримка Президента України, адже завдяки затвердженому ним Указу “Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти” галузь отримала друге дихання», – зазначив Міністр.

Упродовж останнього півріччя після ухвалення Указу Президента командою МОН вжито низку заходів:

«Пріоритетним напрямом у реформі професійної освіти є також оновлення інфраструктури закладів. Цьогоріч на створення навчально-практичних центрів Уряд виділив 150 млн грн, які між собою розділять 62 профтехи. Водночас у проєкті Державного бюджету на 2022 рік планується закласти 250 млн грн, що підтверджує пріоритетність реформи на національному рівні», – розповів Сергій Шкарлет.професійна освітаНадрукувати

  • підвищили розмір мінімальної академічної стипендії учням закладів профосвіти з 490 до 1250 гривень на місяць;
  • затвердили методичні рекомендації щодо передачі закладів профосвіти з державної в комунальну власність;
  • затвердили методичні рекомендації щодо створення наглядової (піклувальної) ради закладу професійної (професійно-технічної) освіти;
  • зібрали та опрацювали пропозиції щодо проєкту Державної цільової програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки. Планується презентація проєкту найближчим часом.

Міністр також повідомив, що нині у сфері професійної освіти реалізується 75 міжнародних проєктів, зокрема 66 – на регіональному рівні та 9 – на національному. Серед партнерів – представництво ЄС в Україні, Міжнародна організація праці, Європейський фонд освіти тощо. І це тільки початок.

Нагадаємо, 16-18 вересня 2021 року відбулась навчально-практична конференція професійної освіти на Івано-Франківщині.

https://mon.gov.ua/ua/news/sergij-shkarlet-sogodnishni-zmini-u-profesijnij-osviti-ce-potuzhnij-stribok-upered