Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта»
На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України,
затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року
№ 849, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх
вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національну
онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі
доступна в мережі Інтернет за посиланням: osvita.diia.gov.ua.
На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати
цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали. Наразі, на
платформі доступні нові онлайн-курси :
- Зірки e-демократії ( https://osvita.diia.gov.ua/courses/e-democracy)
Освітній серіал розповідає про інструменти електронної демократії: електронні петиції, громадський бюджет, е-консультації, запит на отримання публічної інформації та інші. - Кандидат (https://osvita.diia.gov.ua/courses/candidate)
Цей серіал для всіх, хто розмірковує, чи балотуватися на місцевих виборах. Ви почуєте про всі основні етапи, які доведеться пройти кандидату вже найближчими місяцями. - Публічні консультації онлайн (https://osvita.diia.gov.ua/courses/econsultations)
Цей серіал для всіх, хто хоче організовувати та брати участь у публічних консультаціях. - Відкриті дані для державних службовців
( https://osvita.diia.gov.ua/courses/open-data)
Під час курсу ви дізнаєтесь, як грамотно працювати і управляти даними в державному секторі. ( 0,2 кредиту ЄКТС після успішного проходження курсу) - Виборець ( https://osvita.diia.gov.ua/courses/voter)
Що таке відкриті виборчі списки, навіщо бюлетеню контрольний талон, чи можна проголосувати достроково — на ці та інші питання відповість наш серіал. - Доступ до публічної інформації (https://osvita.diia.gov.ua/courses/accessto-public-information)
Освітній серіал спрямований на підвищення рівня знань законодавства з доступу до публічної інформації, запобігання порушенням прав громадян на інформацію, прискорення процесу оцифрування інформації та використання інтернет-технологій під час її оприлюднення та взаємодії з громадянським суспільством. ( 0,2 кредиту ЄКТС після успішного проходження курсу)