НАВЧАТИСЯ, ЩОБ НАВЧАТИ
Херсонська Мала академія наук провела науково-методичний семінар для вчителів української мови та літератури області
Комунальний заклад «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради спільно з відділом по роботі з обдарованою молоддю і факультетом української філології та журналістики Херсонського державного університету провели обласний науково-методичний семінар для вчителів української мови та літератури за темою «Організація науково-дослідницької роботи з учнями-членами МАН України у наукових секціях: українська мова, українська література, фольклористика, літературна творчість, журналістика». У семінарі взяли участь понад 60 вчителів закладів освіти з м. Херсона і області.
Вітали учасників семінару ректор ХДУ Олександр Співаковський та проректор з наукової роботи Сергій Омельчук, які наголосили, що науково-дослідницька діяльність учнівської молоді формує компетентну особистість, сприяє успішній соціалізації в життєвому просторі, професійному самовизначенні, а Херсонський державний університет завжди відкритий для співпраці, й побажали учасниками семінару успіхів і творчої праці.
Роботу семінару розпочали заступниця директора КЗ «МАН» Оксана Ципцюк, завідувачка методичного відділу Оксана Сидоренко та методист Ольга Солдатська. У своїх виступах вони подали інформацію про результати участі учнівської молоді Херсонщини у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту учнів – членів Малої академії наук України у 2018/2019 навчальному році, а також ознайомили учасників семінару з програмно-методичним забезпеченням роботи Херсонського територіального відділення МАН України та обласними конкурсами, що проводить КЗ «МАН», закцентували увагу на систематичному проведенні таких семінарів за різними напрямами роботи МАН України у майбутньому.
Далі роботу семінару продовжила методист навчально-методичної лабораторії КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради Анна Чух, яка подала аналіз виконання контрольних робіт базової дисципліни «українська мова та література» учасниками ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в 2018/2019 навчальному році та надала рекомендації з підготовки учнів до написання контрольних робіт у наступному році.
Як побороти труднощі під час вибору тематики досліджень, оформлення учнівських науково-дослідницьких робіт у своєму виступі висвітлила завідувачка кафедри української літератури, доцентка, кандидатка філологічних наук Алла Демченко. Доцентка Наталя Чухонцева розкрила актуальні напрями учнівських досліджень у наукових секціях «фольклористика» та «літературна творчість». Завідувачка кафедри соціальних комунікацій Ольга Рембецька поділилася методичними порадами щодо специфіки роботи над учнівським науковим дослідженням у науковій секції «журналістика», а фахівець відділу по роботі з обдарованою молоддю Марія Кузнецова розповіла учасникам про «Зміни в новій редакції «Українського правопису» (2019)».