Герб України Херсон

Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації

  • Адреса приймальні: м. Херсон, вул. Морська, 13
  • Графік роботи: Понеділок - П’ятниця: 08:00 - 17:00
  • Вихідні: Субота, Неділя
  • тел./факс (0552) 45-52-96
  • e-mail: up-osvit@khoda.gov.ua
Логотип Версія сайту для людей з вадами зору

НАВЧАТИСЯ, ЩОБ НАВЧАТИ

Херсонська Мала академія наук провела науково-методичний семінар для вчителів української мови та літератури області

Комунальний заклад «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради спільно з   відділом  по роботі з обдарованою молоддю і факультетом  української філології та журналістики Херсонського державного університету провели обласний науково-методичний семінар для вчителів української мови та літератури за темою «Організація науково-дослідницької роботи з учнями-членами МАН України у наукових секціях: українська мова, українська література, фольклористика, літературна творчість, журналістика». У семінарі  взяли участь понад 60 вчителів закладів освіти з м. Херсона і області.

Вітали учасників семінару ректор ХДУ Олександр Співаковський та проректор з наукової роботи Сергій Омельчук, які наголосили, що науково-дослідницька діяльність учнівської молоді формує компетентну особистість, сприяє успішній соціалізації в життєвому просторі, професійному самовизначенні, а Херсонський державний університет завжди відкритий для співпраці, й побажали учасниками семінару успіхів і творчої праці.

 Роботу семінару розпочали заступниця директора КЗ «МАН» Оксана Ципцюк, завідувачка методичного відділу Оксана Сидоренко та методист Ольга Солдатська. У своїх виступах вони подали інформацію про результати участі учнівської молоді Херсонщини у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту учнів – членів Малої академії наук України у 2018/2019 навчальному році, а також ознайомили учасників семінару з програмно-методичним забезпеченням роботи Херсонського територіального відділення МАН України та обласними конкурсами, що проводить КЗ «МАН», закцентували увагу на систематичному проведенні таких семінарів за різними напрямами роботи МАН України у майбутньому.

Далі роботу семінару продовжила методист навчально-методичної лабораторії КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради Анна Чух, яка подала аналіз виконання контрольних робіт базової дисципліни «українська мова та література» учасниками ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в 2018/2019 навчальному році та надала рекомендації з підготовки учнів до написання контрольних робіт у наступному році.

Як побороти труднощі під час вибору тематики досліджень, оформлення учнівських науково-дослідницьких робіт у своєму виступі висвітлила завідувачка кафедри української літератури, доцентка, кандидатка філологічних наук Алла Демченко. Доцентка Наталя Чухонцева розкрила актуальні напрями учнівських досліджень у наукових секціях «фольклористика» та «літературна творчість». Завідувачка кафедри соціальних комунікацій Ольга Рембецька поділилася методичними порадами щодо специфіки роботи над учнівським науковим дослідженням у науковій секції «журналістика», а   фахівець  відділу по роботі з обдарованою молоддю Марія Кузнецова розповіла учасникам про «Зміни в новій редакції «Українського правопису» (2019)».