Герб України Херсон

Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації

  • Адреса приймальні: м. Херсон, вул. Морська, 13
  • Графік роботи: Понеділок - П’ятниця: 08:00 - 17:00
  • Вихідні: Субота, Неділя
  • тел./факс (0552) 45-52-96
  • e-mail: up-osvit@khoda.gov.ua
Логотип Версія сайту для людей з вадами зору

Звіт про стан виконання обласної комплексної програми

Звіт про стан виконання обласної комплексної програми з    національно-патріотичного виховання «Дитина – громадянин – патріот Батьківщини» на 2016-2021 роки, затвердженої   рішенням обласної ради від 9 вересня 2016 року  № 226

         Відповідно до обласної комплексної програми «Дитина –  громадянин-патріот Батьківщини», затвердженої  рішенням обласної ради від 9 вересня 2016 року  № 226 (далі – Програма), з метою реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання, управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації (далі – Управління) протягом 2016-2021 роківпроведено заходи, що були спрямовані на формування національно-патріотичного світогляду, військово-патріотичного виховання в закладах дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, вищої та позашкільної освіти.

Розпорядженням голови ОДА від 30 грудня 2016 року № 1031 «Про створення координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при обласній державній адміністрації та затвердження положення про неї» в області створена координаційна рада з питань національно-патріотичного виховання, та відповідні ради працюють у районах та містах Херсонської області.

За цей період  на базі закладів освіти організовувалась робота таборів з денним перебуванням дітей національно-патріотичного спрямування.

На базі КЗ «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» ХОР постійно  проводилися  наради, семінари, засідання за «круглим столом» з питань національно-патріотичного виховання.

         У закладах освіти організовувалось відзначення пам`ятних дат та державних свят України з наданням методичних рекомендації від Національного інституту пам`яті. Проводилися тижні національно-патріотичного виховання. На заняттях фізичної культури впроваджено українські народні ігри: «Високий дуб», «Чаклун», «Котигорошко».

З метою утвердження у свідомості молоді переконань про єдність і соборність України, виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу, в навчальних закладах області проводились лекції, бесіди, уроки пам`яті, зустрічі з ветеранами АТО, волонтерами та громадянами, які зробили значий внесок у зміцнення обороноздатності України.

Управління постійно сприяло проведенню виставок та конкурсів національно-патріотичного спрямування у закладах освіти області. Для закладів загальної середньої освіти в рамках спартакіади організовувався обласний фізкультурно-патріотичний фестиваль «Козацький Гарт»; районні та обласний етапи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичній гри «Сокіл» («Джура»); відкритий військово-спортивний вишкіл учнівської молоді Херсонщини «Покровський гарт», патріотичний захід «Сьогодні джурята – завтра солдати».

У бібліотеках закладів освіти області на постійній основі  організовувались експозиції, книжкові виставки національно-патріотичного спрямування, присвячені героїчним подіям та особистостям, виставки художньої та публіцистичної літератури, перегляди періодичних видань, оформлені тематичні полиці.

         З метою забезпечення формування та впровадження регіонального компоненту загальної середньої освіти у загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області з національно- патріотичного виховання, було впроваджено викладання курсів: «Культура добросусідства, «Українознавство», «Історія рідного краю», «Географія рідного краю», «Історичні постаті»  «Громадянська освіта», «Права дитини в Україні» тощо.

         До системи дошкільного виховання (державних та недержавних установ) введено розвивальні технологіії та заняття  з формування у дитини моральних уподобань і здійснення вчинків, пов’язаних з патріотичною позицією. Вихователями закладів дошкільної освіти створені та впроваджувалися в практику  авторські методичні посібники: «Виховання патріотизму засобами морально-етичного виховання», «Маленький громадянин». У роботі з дошкільнятами використовуються різні методи виховання патріотичних почуттів – ознайомлення із символікою, екскурсії рідним містом, флеш-моби, народознавство у новітніх видах діяльності.

У рамках сприяння організації пошукової діяльності для учнівської та студентської молоді «Центром туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» ХОР,  активно залучається зазначена категорія здобувачів освіти  до науково-дослідницької, пошукової діяльності з виявлення та вивчення невідомих історичних сторінок України, рідного краю, до роботи волонтерських загонів щодо упорядкування меморіальних комплексів та братських могил, інших поховань захисників Вітчизни. Центром організовано проведення обласних конкурсів «Мій рідний край», Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина Україна», Всеукраїнської краєзнавчої акції  учнівської молоді  « Українська революція: 100 років надії і боротьби», заочного творчого конкурсу «Подорожуємо, пізнаємо, відкриваємо» (відеороликів), обласного етапу  Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу».

У закладах освіти області створені волонтерські загони «Юність», «Милосердя», працюють шкільні гуртки «Пошук», «Берегиня», «Патріот», «Музейна справа», які  проводять роботу щодо пошуку, охорони та збереження місцевої культурної спадщини.

Традиційними за звітній період стали проведення конкурсів малюнків, оберегів, організація  написання листів бійцям АТО.

Робота в напрямі реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання  триває.